Değerlendirmeler


Türk Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kemal Yıldız, Hürriyet Gazetesine verdiği demeçte karantinadan kaçanların durumunu değerlendirdi. 
https://www.hurriyet.com.tr/amp/gundem/prof-dr-ali-kemal-yildiz-karantinadan-kacanlar-tutuklanabilir-41473673

TAÜ Göç ve Uyum Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi Müdürü ve İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Erdoğan, HaberTürk TV'ye verdiği demeçte salgın sürecinde sığınmacılar için alınan sağlık önemlerine dair açıklamalarda bulundu.
https://youtu.be/3aVGhklwCZM?t=652

TAÜ Göç ve Uyum Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi Müdürü ve İIBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Erdoğan, Covid-19 salgınının göçmenler üzerindeki etkisini Karar Gazetesi'ne verdiği demeçte değerlendirdi.
https://www.karar.com/zayif-halka-kacak-gocmen--1555793

TAÜ Göç ve Uyum Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi Müdürü ve İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Erdoğan, Deutsche Welle’ye pandemi döneminde Türkiye’de göçmen ve mültecilere dair değerlendirmelerde bulundu. 
https://www.dw.com/tr/pandemi-d%C3%B6neminde-t%C3%BCrkiyede-g%C3%B6%C3%A7men-ve-m%C3%BClteciler/a-53098563

TAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birgül Demirtaş’ın Covid-19 salgını sonrası dünyanın nasıl şekillendirileceğini değerlendirdi.
https://www.aa.com.tr/en/health/how-will-we-shape-post-coronavirus-world/1798060