Yayınlar


TAÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat ve TAÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyeleri  Doç. Dr. Mesut Serdar Çekin, Dr. Öğr. Üyesi M. Tolga Özer ve Arş. Gör. Nida Malbeleği'nin yazılarının yer aldığı "COVID-19 Salgınının Hukuki Boyutu: Hukukun Tüm Alanlarında Değerlendirmeler" adlı kitap Prof. Dr. Muhammet Özekes'in editörlüğünde On İki Levha Yayıncılık tarafından yayınlandı. 
http://www.onikilevha.com.tr/yayin/1672/covid-19-salgininin-hukuki-boyutu

TAÜ Göç ve Uyum Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi Müdürü ve İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Erdoğan’ın "What does it mean to be an urban refugee in Turkey during a pandemic?" başlıklı yazısı Open Democracy’de yayınlandı. 
https://www.opendemocracy.net/en/north-africa-west-asia/what-does-it-mean-be-urban-refugee-turkey-during-pandemic/

TAÜ Göç ve Uyum Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi Müdürü ve İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Erdoğan, Kemal Kirişçi ile birlikte “Turkey and COVID-19: Don’t forget refugees" başlıklı yazıyı yayınladı.
https://www.brookings.edu/blog/order-from-chaos/2020/04/20/turkey-and-covid-19-dont-forget-refugees/?preview_id=800577

TAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birgül Demirtaş'ın, Almanya’nın Covid-19 ile mücadele sürecine dair yazısı yayınlandı.
https://www.aa.com.tr/tr/analiz/almanya-nin-kovid-19la-mucadelesinin-anatomisi/1808549
 
TAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birgül Demirtaş’ın “Koronavirüsü Nasıl Bilirsiniz? Kimlik İnşası, Ötekileştirme ve Küreseli Yeniden Düşünmek” başlıklı yazısı yayınlandı.
https://www.uikpanorama.com/blog/2020/04/05/koronavirusu-nasil-bilirsiniz-kimlik-insasi-otekilestirme-ve-kureseli-yeniden-dusunmek-birgul-demirtas/

TAÜ Hukuk Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Tolga Özer’in Corona salgınının işyeri kiralarına etkisini ele aldığı yazısı Lewpera’da yayınlandı.
https://blog.lexpera.com.tr/auswirkungen-der-covid-19-pandemie-auf-die-mietvertrage-uber-geschaftsraume-in-der-turkei/

TAÜ Hukuk Fakültesi Arş. Gör. Mehmet Hamza Arslan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Doç. Dr. Ali Paslı ile birlikte "Covid-19 Salgını ve Patent Hukuku: Salgın Nedeniyle Patentli Buluş, Üçüncü Kişilerce Hak Sahibinin Rızası Olmaksızın Kullanılabilir mi?" başlıklı makaleyi yayınladı. 
https://iprgezgini.org/2020/04/28/covid-19-salgini-ve-patent-hukuku/

TAÜ Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü ve Kültür ve İletişim Bilimleri Bölümü Arş. Gör. Büşra Sarıkaya’nın Corona sürecinde sosyal medya içeriklerinin değişimini ele alan köşe yazısı TRT Deutsch’ta yayınlandı.
https://www.trtdeutsch.com/meinung/banana-bread-und-pillow-challenge-vermarktungsstrategien-auf-social-media-1862554